Prześwietlamy rywala - Promień Opalenica

• autor: bbielecki, 2012-04-25 18:25

W 16. kolejce Szturm podejmie na własnym boisku drużynę z Opalenicy

Spotkanie rozegrane między naszymi drużynami, w rundzie jesiennej, zakończyło się zwycięstwem Szturmu 2:1. Bramki dla Szturmu zdobyli w tamtym spotkaniu Adrian Bednarski i Arek Skowroński. Honorowe trafienie zawodnicy Promienia zdobyli po rzucie karnym.

Drużyna z Opalenicy zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli naszej grupy, z dorobkiem 21 punktów. W dotychczas rozegranych spotkaniach gracze Promienia sześciokrotnie zdobywali komplet punktów, tyle samo spotkań przegrali, a trzy razy musieli zadowolić się podziałem punktów. Ze statystyk wynika, że naszym najbliższym rywalom, lepiej gra się na własnym boisku, gdzie odnieśli cztery zwycięstwa. Promień jest również jedną z pięciu zespołów naszej grupy, który może pochwalić się dodatnim bilansem bramkowym (obecnie +19).

Nasi niedzielni rywale mają problem z utrzymaniem jednolitej formy na przestrzeni kilku spotkań. W ostatniej kolejce pokonali wysoko, zajmującą trzecią lokatę, drużynę Tornada Trzebaw. Na początku rundy wiosennej nie zdołali pokonać rywali z Pniew, a w 14. kolejce ulegli w potyczce z zespołem FC OSiR Przeźmierowo.

Podbudowany ostatnimi dobrymi występami zespół Szturmu nie może sobie pozwolić na stratę punktów w rywalizacji z drużyną z Opalenicy. Należy jednak spodziewać się, że goście łatwo skóry nie sprzedadzą i postawią naszej drużynie trudne warunki. Dodatkowo grę może utrudniać bardzo wysoka temperatura, która ma panować w niedzielę w Poznaniu.

Zapraszamy do zaopatrzenia się w napoje chłodzące i przybycie na boisko w Plewiskach!

Początek spotkania o godzinie 11:00.