Wyniki 21. kolejki

• autor: bbielecki, 2012-06-06 09:27

W czołówce bez zmian, gorąco w środku tabeli.

W 21. kolejce rozgrywek, swoje mecz wygrały pewnie obie drużyny, które zajmują obecnie miejsca premiowane awansem do A-klasy - Szturm Junikowo Poznań oraz Tornado Trzebaw. Sporo musieli się natrudzić piłkarze OSiRu Przeźmierowo, aby zdobyć komplet punktów w rywalizacji z Huraganem Michorzewo. Zawodnicy z Przeźmierowa musieli to spotkanie wygrać, aby nadal liczyć się w walce o awans i może właśnie ta motywacja była czynnikiem, który zadecydował o ich ostatecznej wygranej 3:2.

Zmian nie ma także na trzech ostatnich miejscach w tabeli, ponieważ swoje mecze przegrały drużyny Okonia Sapowice, Boli Poznań oraz, wspomnianego wcześniej, Huraganu Michorzewo. Czerwoną latarnią rozgrywek jest wciąż Bola Poznań, z którą zmierzymy się w ostatniej ligowej kolejce.

Bardzo dobrze spisuje się za to, w ostatnich kolejkach, drużyna Skry Wielkopolskiej Otusz. Zespół, który jeszcze niedawno znajdował się w "ogonie", odniósł właśnie czwarte zwycięstwo z rzędu i dzięki tej serii, przesunął się na 6. lokatę. Jeżeli zawodnicy  z Otusza, wygrają w ostatnim meczu sezonu, z Sokołem II Pniewy, to zapewnią sobie 4. pozycję w tabeli.

W odwrocie wydaje się być Sokół II Pniewy, który jeszcze do niedawna plasował się tuż za ścisłą czołówką. Zawodnicy z Pniew nie sprostali jednak trudnemu terminarzowi i w ostatnich 3 kolejkach zdobyli zaledwie jeden punkt. Jeżeli gracze Sokoła chcą chociaż w jakimś stopniu uratować mijający sezon, to muszą wygrać w ostatniej kolejce ze Skrą Wielkopolską Otusz.

W ostatniej kolejce rozgrywek, najciekawiej zapowiada się pojedynek dwóch drużyn walczących o awans do A-klasy. Na boisku w Trzebawiu, miejscowe Tornado podejmie OSiR Przeźmierowo. Tylko wygrana w tym meczu może dać awans zawodnikom z Przeźmierowa. Wszyscy jednak dobrze wiedzą, jak trudno gra się w Trzebawiu, a zawodnicy Tornada na pewno wyjdą na to spotkanie maksymalnie zdeterminowani.

W meczach 21. kolejki padło 31 bramek, co daje wysoką średnią 5.17 bramki na mecz.

Orły Plewiska 3:1 Patria II Buk

KS Bola 06 Poznań 2:5 Tornado Trzebaw