Wyniki 22. kolejki

• autor: kkuzniak, 2012-06-13 12:36

W ostatniej kolejce sezonu ważyły się losy awansu do A-klasy.

Pierwsze z dwóch premiowanych awansem miejsc już kilka tygodni temu zapewnił sobie Szturm. O drugą lokatę zaciekle walczyły natomiast Tornado Trzebaw oraz FC OSiR Przeźmierowo. Pikanterii rywalizacji obu tych zespołów dodawał fakt, iż w ostatniej kolejce zmierzyły się one ze sobą w bezpośrednim, decydującym spotkaniu.

Przeźmierowo, aby zająć drugie miejsce w tabeli, musiało ten mecz wygrać, zaś graczom Tornada do szczęścia wystarczał remis. Ekipa z Trzebawia wywiązała się ze swojego zadania z nawiązką, bowiem, w konfrontacji rozegranej na własnym boisku, zdeklasowała przeźmierowian aż 6:1. Tym samym, piłkarze Tornada wywalczyli upragniony awans i istnieje spora szansa, że w przyszłym sezonie spotkamy się z nimi ponownie w jednej z grup A-klasy.

W pozostałych spotkaniach walka toczyła się raczej o przysłowiową pietruszkę. Jedyny awans w tabeli (w porównaniu z poprzednią kolejką) zanotował Ogrol Sielinko, który pokonał na wyjeździe Promienia Opalenica. Co ciekawe, mecz ten został rozegrany już jakiś czas temu - konkretnie w długi weekend majowy, gdyż, jak powszechnie wiadomo, na boisku Promienia "urzęduje" obecnie pewna reprezentacja z południa Europy.

W Michorzewie Orły zremisowały z tamtejszym Huraganem, w skutek czego ekipa z Plewisk zajęła ostatecznie 8. lokatę. Szkoda, bowiem nasi "sąsiedzi" przez moment byli nawet na 4. miejscu.

Ostatnią drużyną naszej grupy pozostała Bola Poznań. Tuż przed nią uplasował się Okoń Sapowice, który zremisował w tej kolejce z Patrią II Buk, a także wspomniany wcześniej Huragan.

Warto zaznaczyć, że różnica punktowa pomiędzy pięcioma zespołami, które zajęły miejsca 4-9, wyniosła zaledwie 4 punkty. Świadczy to o tym, że rywalizacja w środku tabeli była przez cały sezon niezwykle zacięta.

I na koniec garść statystyk. W 22. serii spotkań odnotowano aż 3 remisy. Dwa pierwsze zespoły tabeli wygrały swoje mecze u "siebie", a jedyne zwycięstwo na wyjeździe odniósł Ogrol Sielinko.

Na finiszu rozgrywek piłkarze wykazali się przeciętną skutecznością. W ostatniej kolejce zdobyto łącznie 33 bramki, co dało średnią 5,5 gola na mecz.

wyniki 22. kolejki:

ostateczna tabela:

1. Szturm Junikowo Poznań 56 pkt (mistrz, awans)

2. Tornado Trzebaw 50 pkt (awans)

3. FC OSiR Przeźmierowo 46 pkt

4. Promień Opalenica 30 pkt