Szturm Junikowo Poznań - strona oficjalna

Strona klubowa

Szturm Junikowo Poznań

Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującego się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce). W sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 zajmowaliśmy wysokie 2. miejsce. Sezon 2015/2016 zakończyliśmy na miejscu 4.

Logowanie

Statystyki drużyny

Aktualności

Remis po niezłej grze

• autor: bbielecki, 2012-07-22 18:47

W pierwszym spotkaniu kontrolnym, Szturm zremisował z Kłosem Gałowo 3:3 (0:2).

Sparing z drużyną z Gałowa miał pokazać, w jakiej formie znajduje się nasz zespół, na półmetku okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Z przebiegu meczu, jak i wyniku, można wnioskować, że drużyna Szturmu idzie w dobrym kierunku i powinna być w optymalnej formie na inaugurację zmagań w A-klasie, która będzie miała miejsce w weekend 17-18 sierpnia.

W początkowej fazie niedzielnego spotkania przeważali goście, którzy szybko zdobyli prowadzenie. W kolejnych minutach to Szturm coraz częściej dochodził do głosu, by w końcu zyskać wyraźną przewagę, zarówno w posiadaniu piłki jak i okazjach bramkowych. Dominacji na boisku nie udało się jednak udokumentować zdobytą bramką, a przed przerwą wynik podwyższyli gospodarze.

Po przerwie obraz gry mocno się zmienił, częściej przy piłce znajdowali się piłkarze Kłosa, a Szturm szukał swoich okazji w kontratakach. Kilkanaście minut po wznowieniu gry sygnał do odrabiania strat dał Mikołaj Kwaśnik, który zachował zimną krew, oko w oko z bramkarzem gospodarzy, i zdobył kontaktową bramkę dla Szturmu. Nie minęło 10 minut, a było już 2:2, za sprawą Adriana Bednarskiego, który popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego.

W końcowym kwadransie sporo było walki w środku polu, jednak to gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie, po fatalnym błędzie naszego stopera, który dał sobie odebrać piłkę we własnym polu karnym. Szturm szukał jednak swoich okazji do wyrównania, co przyniosło wymierny efekt na kilka minut przed końcem spotkania. Prostopadłym podaniem został uruchomiony Adam Baranowski, który "na raty" pokonał bramkarza Kłosa.

Spotkanie z Kłosem pokazało, że jesteśmy w niezłej formie, jak na ten etap przygotowań do nowego sezonu. Cieszy również fakt, że w naszej drużynie pojawiło się wielu nowych zawodników, którzy swoją postawą pokazali, że mogą wnieść wiele dobrego do gry Szturmu. Należy również wspomnieć, że w meczu w Gałowie nie wystąpiło kilku podstawowych zawodników, w tym niezawodni bracia Skowrońscy (ślemy pozdrowienia do USA!).

Następny sparing rozegramy w przyszłą sobotę (28.07), w Puszczykowie, gdzie naszym rywalem będzie tamtejszy Las.

Jednocześnie przypominamy naszym zawodnikom, że w tym tygodniu trenujemy zgodnie z ustalonym harmonogramem, tj. w poniedziałek i czwartek o godz. 19, na boisku w Przeźmierowie.