Wyniki 8. kolejki

• autor: bbielecki, 2012-10-02 18:35

Szturm w środku tabeli, czołówka bez zmian.

Swoje mecze wygrały solidarnie zespoły plasujące się na trzech czołowych lokatach. Najwięcej problemów miała drużyna Pogonii Książ Wielkopolski, której twarde warunki postawili Czarni Czerniejewo. Ostatecznie zawodnikom z Książa udało się pokonać przeciwnika 2:1 i wywieźć komplet punktów.

W 8. kolejce zmierzyły się również drużyny zajmujące lokaty 4-5, Maratończyk Brzeźno podejmował na własnym terenie Zawiszę Dolsk. Maratończycy rozgromili rywali aż 6:1 i wskoczyli na 4 pozycję w tabeli.

Szturm zajmuje wciąż 7. lokatę, jednak identycznym dorobkiem punktowym mogą się pochwalić zespoły Poznań FC oraz Orkana Działyń. Trzeba również mieć na uwadze fakt, że część zespołów rozegrała jedno spotkanie mniej od naszej drużyny.

Z dna tabeli podnosi się powoli Orkan Jarosławiec, którego wyniki z pierwszych 4 kolejek sezonu zweryfikowano jak walkowery. Zawodnicy z Jarosławca odnieśli drugie zwycięstwo i opuścili strefę spadkową. W ogonie grupy niezmiennie Błękitni Owińska (na razie bez punktu) oraz GKS Gułtowy, który uciułał na razie zaledwie jedno oczko.

W 8. kolejce trzykrotnie wygrywali zarówno goście, jak i gospodarze poszczególnych spotkań, nie padł ani jeden remis. Zawodnicy wszystkich drużyn zdobyli łącznie 41 bramek, co daje średnią 5.86 na mecz. Warto zauważyć, że to wynik bardzo zbliżony do poprzedniej serii gier, kiedy zdobycz bramkowa zespołów wyniosła 42 trafienia.

W ten weekend pauzował Przemysław Poznań.