Prześwietlamy rywala - Phytopharm Klęka

• autor: kkuzniak, 2012-10-12 22:06

Naszym dziesiątym przeciwnikiem w tym sezonie będzie Phytopharm Klęka.

Klub z Klęki został oficjalnie założony w 1982 roku. Drużyna, która do 2001 roku występowała pod nazwą Herbapolu, w minionym sezonie zajęła wysokie, 3. miejsce w rozgrywkach I grupy A-klasy. Nasi najbliżsi przeciwnicy zakończyli ubiegły sezon ze stratą zaledwie 7 punktów do ekipy Polonii Poznań, która wywalczyła awans do klasy okręgowej.

W obecnych rozgrywkach "biało-zielonym" wiedzie się znacznie gorzej. Phytopharm zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli. Piłkarze z Klęki wygrali dotychczas zaledwie jedno spotkanie, trzy zremisowali, a pozostałe cztery - przegrali. Nasi niedzielni przeciwnicy zgromadzili zatem na swoim koncie tylko 6 punktów jednak warto zaznaczyć, że do tej pory rozegrali oni jedno spotkanie mniej od Szturmu.

Niezbyt imponujący jest także dorobek strzelecki drużyny Phytopharmu. Ich ogólny bilans bramkowy wynosi -5, a "u siebie" stosunek ten wynosi 0. Na własnym boisku klęczanie zdobyli i stracili 11 bramek.

Pomimo tego, że jedyną drużyną, która Phytopharm pokonał w tym sezonie byli Błękitni Owińska, warto zwrócić uwagę na to, że w ostatniej kolejce ekipie z Klęki udało się zremisować na wyjeździe z wysoko notowaną Pogonią Książ Wielkopolski. Należy się zatem spodziewać, że niedzielne spotkanie nie będzie łatwą przeprawą dla naszych zawodników. Aby przywieźć do Poznania trzy punkty, Szturm będzie musiał zagrać zdecydowanie lepiej niż w ubiegłotygodniowym, przegranym pojedynku z Czarnymi Czerniejewo.

Początek meczu z Phytopharmem w niedzielę, o godzinie 15:00, na stadionie w Klęce. Zapraszamy!

Zbiórka dla piłkarzy została zaplanowana na godzinę 13:00. Spotykamy się przed szkołą przy ul. Małoszyńskiej.