Prześwietlamy rywala - Maratończyk Brzeźno

• autor: bbielecki, 2012-10-20 19:25

Szturm podejmuje zespół z czołówki.

Drużyna z Brzeźna została założona w 2000 roku, a swój największy sukces odniosła w poprzednim sezonie, zajmując drugie miejsce w grupie I poznańskiej A-klasy. W barażu o awans do klasy okręgowej maratończycy musieli jednak uznać wyższość Rakiety Głuponie.

Plan awansu do wyższej ligi piłkarze Maratończyka realizują z powodzeniem w obecnym sezonie. Nasz rywal zajmuje 3. miejsce w tabeli, z dorobkiem 18 punktów, jednak strata do drugiego Pelikana Niechanowo wynosi aż 9 punktów. Zespół ze wschodu Wielkopolski czuje natomiast na plecach oddechy rywali - Pogoni Książ Wielkopolski i Orkana Działyń.

Zespół z Brzeźna przyzwoicie spisuje się w tym sezonie na wyjazdach - maratończycy zdobyli na boiskach rywali 7 punktów w czterech meczach (2-1-1), pokonując między innymi naszego rywala zza miedzy, drużynę Poznań FC. Warto jednak przypomnieć, że Szturm wygrał trzy kolejne mecze na swoim terenie, co jednoznacznie wskazuje na fakt, że umiemy wykorzystywać atut własnego boiska.

W ostatnich czterech kolejkach rundy jesiennej zmierzy się z trzema zespołami ze ścisłej czołówki tabeli. Chociaż o zdobycz punktową będzie w tych spotkaniach niezmiernie ciężko, to musimy dać z siebie wszystko, aby zapewnić sobie miejsce w środku tabeli i spokojnie przepracować zimową przerwę. Duże znaczenie dla końcowego układu drużyn w tej rundzie, może mieć również nasz kolejny mecz, który rozegramy 27 października z drużyną Zawiszy Dolsk.

Początek meczu z Maratończykiem Brzeźno w niedzielę, o godz. 14:00 na stadionie w Plewiskach - serdecznie zapraszamy!