Wyniki 12. kolejki

• autor: bbielecki, 2012-10-30 22:52

Bez niespodzianek, status quo w czołówce.

Na pozycji lidera utrzymuje się zespół Polonii II Środa Wielkopolska, który pokonał Phytopharm Klęka (3:2). Poloniści prowadzili w tym spotkaniu 2:0, lecz waleczni zawodnicy z Klęki doprowadzili do wyrównania. Decydującą bramkę zdobył w 89. minucie Krzysztof Błędkowski i to goście ze Środy Wielkopolskiej zdobyli komplet punktów.

Jednopunktową stratę do Polonii utrzymała drużyna Pelikana Niechanowo. Po pierwszej połowie meczu z Pogonią Książ Wielkopolski rezultat był remisowy (3:0), lecz w drugiej części spotkania gospodarze wbili osłabionej Pogonii aż 5 bramek ostatecznie wygrali to spotkanie 8:3. Mimo porażki piłkarze z Książa utrzymali 4. lokatę w tabeli.

Na boisku w Brzeźnie padł rezultat częściej spotykany na arenach hokejowych. Miejscowy Maratończyk prowadził z LKSem Kicin 4:1, jednak gościom udało się doprowadzić do wyrównania. W drugiej połowie meczu lepszą grą popisali się gospodarze, a spotkanie zakończyło się rezultatem 7:5 dla Maratończyka.

Czarni Czerniejewo, którzy od 12. minuty zmuszeni byli grać w dziesiątkę, ulegli na własnym terenie Orkanowi Jarosławiec 0:2. Orkan kontynuuje świetną passę, zdobywając 16 z 18 punktów, w ostatnich sześciu kolejkach.

Małym zaskoczeniem był bezbramkowy remis w meczu Orkana Działyń z GKS Gułtowy, nie tylko ze względu na dużą różnicę punktową między zespołami, ale również ze względu na fakt, że na naszym poziomie rozgrywek niezwykle rzadko zdarzają się spotkania, w których nie pada żadna bramka.

Niespodzianki nie sprawili piłkarze Błękitnych Owińska, którzy ulegli Przemysławowi Poznań. Błękitni wciąż pozostają bez punktu w ligowej tabeli.

W 12. kolejce dwa mecze wygrali gospodarze, padł jeden remis, a trzykrotnie lepsi okazywali się goście. Zawodnicy wszystkich zespołów zdobyli 34 bramki w sześciu spotkaniach, co daje średnią 5,67 bramki na mecz (nie uwzględniamy niedokończonego meczu Szturmu z Zawiszą Dolsk).

Pauzował Poznań FC.