Prześwietlamy rywala - Pelikan Niechanowo

• autor: bbielecki, 2012-11-03 20:12

Szturm podejmuje wicelidera.

Zespół z Niechanowa to prawdziwy weteran rozgrywek w naszym regionie. Klub został oficjalnie założony w 1996 roku, a od sezonu 2002/03 piłkarze Pelikana próbowali przebić się do wyższej klasy rozgrywkowej. Awans udało się wywalczyć w czerwcu roku 2011, a debiut w A-klasie klubu z Niechanowa można uznać za udany - zespół zajął 8. miejsce wśród 14 drużyn.

W obecnych rozgrywkach Pelikanowi wiedzie się znacznie lepiej. Dzięki świetnej postawie zawodników, klub zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, ze stratą jednego punktu do lidera - Polonii II Środa Wielkopolska. Pelikan utrzymuje bezpieczny dystans do 3. zespołu naszej grupy - Maratończyka Brzeźno, nad którym ma 6 punktów przewagi (przy jednym meczu rozegranym mniej).

Rozgrywki w Pucharze Polski piłkarze Pelikana zakończyli na tym samym etapie co Szturm, ulegając wysoko (1:7) Vitcovii Witkowo.

W 11 meczach obecnego sezonu Pelikan odniósł 10 zwycięstw i jedną porażkę (walkower z Przemysławem Poznań). Nieco gorzej naszym rywalom wiedzie się w spotkaniach wyjazdowych, w których popisują się niższą skutecznością. Niemniej jednak w kadrze zespołu z Niechanowa znajdują się zawodnicy tacy jak Zbigniew Kościański, który w 12 meczach zdobył... 24 bramki. Średnią każdy może łatwo wyliczyć.

O zdobycz punktową w spotkaniu z Pelikanem będzie Szturmowi niezwykle trudno. Pozostaje mieć nadzieję, że nasi zawodnicy zmobilizują się i w bojowych nastrojach przystąpią do meczu z drużyną z czuba tabeli.

Początek spotkania o godz. 14:00 na stadionie w Plewiskach. Serdecznie zapraszamy!

autor: ~obecny 2012-11-05 11:43:36

avatar No i Kościański dołożył następne dwie bramki