Wyniki 15. kolejki

• autor: bbielecki, 2012-12-01 01:28

Mistrzem jesieni Pelikan Niechanowo.

Zespołowi Polonii II Środa Wielkopolska nie udało się zepchnąć z prowadzenia piłkarzy Pelikana. W bezpośrednim starciu obu drużyn, rozegranym w Środzie Wielkopolskiej, padł remis 2:2

Niespodziankę sprawili zawodnicy GKSu Gułtowy, którzy wyrwali punkt Phytopharmowi Klęka. Faworyzowani klęczanie musieli pogodzić się ze stratą punktów na własnym terenie.

Pierwsza wyjazdową wygraną w sezonie odnieśli Czarni Czerniejewo. Na boisku przy ul.Armii Poznań pokonali Poznań FC 1:0, przez co "Kozły" spadły na 5. lokatę w tabeli. Zważywszy jednak na fakt, że dla drużyny z Poznania jest to debiut na tym poziomie rozgrywek, należy docenić świetną postawę poznaniaków w tej rundzie.

Mniej gościnni okazali się piłkarze Przemysława Poznań, którzy zdobyli cenny punkt w starciu z faworyzowanym Maratończykiem Brzeźno. W spotkaniu, które również było rozgrywane na poznańskiej Cytadeli, padł remis 2:2.

Świetną passę kontynuuje Orkan Jarosławiec. Drużyna spod Środy Wielkopolskiej rozgromiła Zawisze Dolsk 5:0. Dla piłkarzy Orkana było to 9 spotkanie z rzędu bez porażki (7 zwycięstw, 2 remisy).

Zajmująca czwartą lokatę Pogoń Książ Wielkopolski uległa na wyjeździe LKS Kicin 0:2. Stratę punktów przez Pogoń wykorzystał wspominany już Orkan, który kosztem właśnie pogonistów awansował na czwartą pozycję.

Zwycięstwo w poprzedniej kolejce nie dało "kopa" Błękitnym Owińska. Po zwycięstwie nad drużyną Poznań FC w 14. kolejce, błękitni musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci porażki 0:3 z Orkanem Działyń.

W meczach 15. kolejki dwukrotnie zwyciężali zarówno gospodarze, jak i goście. Padły trzy remisy, co ciekawe, wszystkie dokładnie w takich samych rozmiarach (2:2). Na boiskach naszej grupy padły łącznie 23 bramki, co daje dość niską średnią 3.83 bramki na mecz.

Pauzował Szturm Junikowo Poznań.