Prześwietlamy rywala - GKS Gułtowy

• autor: kkuzniak, 2013-04-19 18:28

W drugim wiosennym spotkaniu Szturm zmierzy się na wyjeździe z GKS Gułtowy.

Gminny Klub Sportowy Gułtowy został założony w 1946 roku. Od 10 lat klub ten praktycznie nieprzerwanie występuje w A-klasie. Jedynie w sezonie 2005/06 ekipie z Gułtowych udało się awansować do klasy okręgowej, gdzie występowała zaledwie przez rok.

W obecnym sezonie GKS zajmuje teoretycznie przedostatnią pozycję w tabeli. Teoretycznie, bowiem ostatnia drużyna naszej ligi, Błętkitni Owińska wycofała się z rozgrywek, co sprawia, że to właśnie nasi najbliżsi rywale są aktualnie czerwoną latarnią grupy.

W 16 rozegranych dotychczas spotkaniach GKS odniósł zaledwie dwa zwycięstwa. Cztery mecze udało się zakończyć remisem, a pozostałe 10 - porażką. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że przeciwnicy Szturmu wygrali swoje poprzednie spotkanie z wysoko notowaną Pogonią Książ Wielkopolski. Łączny bilans bramkowy niebiesko-białych wynosi -25.

Ciekawy jest fakt, że wszyskie mecze w rundzie jesiennej GKS rozegrał... na wyjeździe. Spowodowane to było modernizacją ich własnego stadionu, który według danych dostępnych w Internecie może pomieścić 500 kibiców.

W poprzedniej rundzie bezpośrednia konfrontacja między Szturmem a GKS-em zakończyła się zwycięstwem naszego zespołu 4:2. Miejmy nadzieję, że jutrzejsze starcie również rozstrzygniemy na swoją korzyść. Prawdę mówiąc, jeśli Szturm liczy na poprawienie swojej niekorzystnej pozycji w tabeli, o innym rezultacie nie może być mowy.

Spotkanie z GKS Gułtowy rozpocznie się w sobotę, o godzinie 13:00 na stadionie w Gułtowach. Serdecznie zachęcamy kibiców do dopingowania Szturmu na żywo!

Zbiórka dla piłkarzy została zaplanowana na godzinę 11:20. Spotykamy się przed szkołą przy ul. Małoszyńskiej.