Prześwietlamy rywala - Orkan Działyń

• autor: bbielecki, 2013-04-30 23:41

Szturm powalczy o punkty na wyjeździe.

Dla naszego najbliższego rywala obecnym sezon jest drugim, w którym uczestniczy on w rozgrywkach A-klasy. Orkan zaliczył bardzo udany debiut w sezonie 2011/12, zajmując pod koniec rozgrywek świetne 4. miejsce. Obecnie piłkarzom z Działynia wiedzie się nieco gorzej, a zgromadzone 23 punkty plasują ich na 9. miejscu w naszej grupie.

Mecz rozgrywany w rundzie jesiennej, na boisku w Plewiskach, zakończył się wysokim zwycięstwem Szturmu 5:2. W jutrzejszym spotkaniu nie wystąpi jednak Arek Skowroński, który wciąż leczy kontuzję stopy. To właśnie nasz snajper miał wielki udział w tamtym zwycięstwie, zdobywając dwie bramki i popisując się asystą przy kolejnej. Pozostaje mieć nadzieję, że koledzy dobrze zastąpią Arka i uda się powrócić do Poznania z punktami.

Zdobycz punktowa jest jednak równiez bardzo potrzebna zespołowi z Działynia, który w obecnej rundzie wygrał zaledwie jeden mecz, a w zasadzie otrzymał punkty w prezencie od zespołu Phytopharmu Klęka, który wycofał się z rozgrywek przed obecną rundą. Pozostałe trzy spotkanie piłkarze Orkana przegrali, tracąc aż 14 bramek. Należy jednak podkreślić, że nasi przeciwnicy przyzwoicie spisują się na własnym terenie, gdzie mogą się pochwalić dodatnim stosunkiem bramkowym (+2) oraz czterema zwycięstwami w ośmiu meczach rozegranych 'u siebie'.

W konfrontacji z zespołem Orkana na pewno o punkty nie będzie łatwo, gdyż obie drużyny desperacko szukają okazji do ich zdobycia. Liczymy jednak, że po dwóch porażkach nasz zespół da w końcu powody do zadowolenia swoim kibicom.

Wszystkich fanów zapraszamy na mecz do Działynia, początek spotkania o godzinie 11:00!