Prześwietlamy rywala - Czarni Czerniejewo

• autor: bbielecki, 2013-05-04 00:44

Szturm przed szansą na awans w tabeli.

Zespół z Czerniejewa świętuje w tym roku 60-lecie istnienia klubu. Drużyna do tej pory występowała głównie w A-klasie, kilka sezonów spędziła w niższej klasie rozgrywkowej. Największym sukcesem piłkarzy z Czerniejewa było zajęcie 6. miejsca w A-klasowych rozgrywkach, w sezonie 2004/2005.

Obecnie Czarni okupują pozycję w środku tabeli, ich bilans w dotychczas rozegranych spotkaniach to 8 zwycięstw, 2 remisy i 9 porażek. Niezbyt dobrze nasi przeciwnicy radzą sobie na wyjazdach, gdzie w 8 meczach zdołali zdobyć zaledwie 7 punktów.

Nie zmiena to faktu, że czerniejewianie są bardzo groźnym przeciwnikiem, o czym mieliśmy okazję przekonać się jesienią. Wtedy Szturm uległ gospodarzom 3:4, a Czarni zaprezentowali niezłą piłkę, popartą walecznością i dobrym przygotowaniem fizycznym.

W ostatnich trzech spotkaniach Czarni nie zdobyli ani jednego punktu, jednak należy podkreślić, że spotykali się z drużynami z czołówki tabeli. Nasi rywale potrafili również pokonać Maratończyka Brzeźno 2:1 (20. kolejka), czyli zespół, który obecnie zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Zwycięstwo nad Czarnymi pozwoliłoby nam przeskoczyć ich w tabeli, jednak nasi rywale rozegrali do tej pory jedno spotkanie mniej. Ważniejsze od obecnej pozycji są oczywiście trzy punkty, które mogą okazać się arcyważne w końcowym rozrachunku. Nasi piłkarze powinni się skupić na jak najlepszej grze i dobrą postawą w kolejnych spotkaniach zapracować na możliwie najwyższa pozycję Szturmu po ostatnim rozegranym meczu rundy.

Początek spotkania w niedzielę, o godzinie 16:00, na boisku w Plewiskach - serdecznie zapraszamy!

autor: ~kibic 2013-05-04 12:54:59

avatar Czarni swietuja w tym roku 60 lecie klubu panie redaktorze ;)

autor: Bielinho 2013-05-04 13:56:59

Profil Bielinho w Futbolowo Już poprawione :)