Do wiosny, gotowi, start!

• autor: kkuzniak, 2014-03-30 11:04

Po długiej, zimowej przerwie nadszedł czas na wznowienie piłkarskich rozgrywek.

Szturm swoje ostatnie spotkanie o punkty rozegrał 9 listopada 2013 roku, czyli dokładnie... 141 dni temu. Pokonaliśmy wówczas na wyjeździe GKS Golęczewo 5:0. W błędzie jest jednak ten, kto sądzi, że przez ostatnie cztery i pół miesiąca nasz zespół kompletnie próżnował. Wręcz przeciwnie - przygotowania do drugiej części rozgrywek były niezwykle intensywne, a ich podsumowaniem było 9 meczów kontrolnych rozegranych przez Szturm w lutym i marcu. Warto zaznaczyć, że w tych sparingach nasz zespół odniósł siedem zwycięstw, dwa remisy (żadnej porażki) i zdobył 39 goli, tracąc przy tym 19 bramek.

Dobra dyspozycja w meczach towarzyskich sprawiła, że zespół przystępuje do rundy wiosennej naładowany pozytywną energią. Przyda się ona tym bardziej, że już pierwsze tegoroczne spotkanie o punkty będzie dla Szturmu niezwykle ważne. Rywalem junikowskiej drużyny będzie zespół MKS Warta Obrzycko, który plasuje się w tabeli na trzecim miejscu, czyli tuż za plecami Szturmu.

Pomimo tego, że nawet w przypadku porażki w dzisiejszym spotkaniu nasz zespół zachowa swoją pozycję (Warta traci do Szturmu 4 punkty), mecz ten należy wygrać, aby nie stracić kontaktu z liderem naszej grupy, czyli Zielonymi Lubosz. Piłkarze z Obrzycka na pewno postarają się o to, by jak najbardziej utrudnić nam to zadanie. Stadion Warty nie należy bowiem do obiektów przyjaznych z perspektywy gości, o czym najlepiej świadczą statystyki: nasi dzisiejsi rywale rozegrali "u siebie" 6 meczów, z których wygrali aż cztery, a ich bilans bramkowy na własnym boisku wynosi +10.

Zbytnie oglądanie się na rywali nie ma jednak sensu. Jak mawia piłkarski klasyk, trzeba "zagrać swoje", a jeśli to "swoje" będzie tak dobre jak w ostatnich sparingach to o rezultat można być spokojnym. Miejmy nadzieję, że wynik dzisiejszego spotkania dopisze tak samo jak pogoda i nasi zawodnicy wrócą do Poznania z cennymi trzema punktami. A zatem: do wiosny, gotowi, start!

Początek meczu z Wartą Obrzycko dzisiaj, o godzinie 15:00, na stadionie miejskim w Obrzycku. Zapraszamy!