Szturm znowu w II grupie poznańskiej A-klasy!

• autor: dskowronski, 2014-07-31 13:35

Znamy już nazwy drużyn, z którymi przyjdzie nam rywalizować o awans do klasy okręgowej.

Nasz zespół, podobnie jak w zeszłym roku, trafił do II grupy poznańskiej A-klasy. W porównaniu z poprzednim sezonem zmieniły się jednak aż 4 drużyny. W miejsce Zielonych Lubosz, Rożnovii Rożnowo, KS-u Gaj Wielki oraz Tęczy Lulin do naszej ligi WZPN przydzielił Rakietę Głuponie, Huragan Michorzewo, Wartę Wartosław oraz Akademię Piłkarską Reissa.

Pierwszy z tych zespołów w sezonie 2013/2014 występował w klasie okręgowej. Zakończył ją z dorobkiem zaledwie 11 punktów, zajmując ostatnie, 14. miejsce. Zawodnicy Rakiety lepiej prezentowali się na własnym boisku, gdzie zdobyli wszystkie swoje punkty (3 zwycięstwa, 2 remisy, 8 porażek). Na wyjazdach zespół przegrał wszystkie 13 meczów.

Pozostałe 3 drużyny to tegoroczne beniaminki A-klasy. Akademia Piłkarska Reissa wygrała silną grupę B-klasy wyprzedzając Canarinhos Skórzewo oraz Orła Słopanowo. W całym sezonie drużyna straciła zaledwie 4 punkty! Z kolei Warta Wartosław oraz Huragan Michorzewo zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach grupy III poznańskiej B-klasy. Warciarze byli jednak lepsi jedynie o 2 punkty.

Ponadto w naszej grupie znalazły się zespoły dobrze nam znane z sezonu 2013/2014, na czele z Wartą Obrzycko, GKS-em Golęczewo, Tarnovią II Tarnowo Podgórne, Rokitą Rokietnica oraz Rzemieślnikiem Kwilcz. Pełny skład naszej grupy po prawej widoczny jest po prawej stronie.

Wydaje się więc, że tegoroczne rozgrywki będą stały na równie wysokim poziomie, co poprzednie. Celem Szturmu pozostaje niezmiennie walka o awans. By jednak być pewnym awansu musimy okazać się najlepsi spośród wszystkich zespołów. Mimo, że czeka nas trudny sezon, nasza drużyna nie boi się silnej konkurencji. Wręcz przeciwnie - mobilizuje nas to do jeszcze cięższej pracy. Każdy z nas z całą pewnością da z siebie wszystko, a wówczas okaże się, gdzie jest nasze miejsce.