Szturm Junikowo Poznań - strona oficjalna

Strona klubowa

Szturm Junikowo Poznań

Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującego się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce). W sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 zajmowaliśmy wysokie 2. miejsce. Sezon 2015/2016 zakończyliśmy na miejscu 4.

Logowanie

Statystyki drużyny

Aktualności

Szturm znowu w II grupie poznańskiej A-klasy!

  • autor: dskowronski, 2014-07-31 13:35

Znamy już nazwy drużyn, z którymi przyjdzie nam rywalizować o awans do klasy okręgowej.

Nasz zespół, podobnie jak w zeszłym roku, trafił do II grupy poznańskiej A-klasy. W porównaniu z poprzednim sezonem zmieniły się jednak aż 4 drużyny. W miejsce Zielonych Lubosz, Rożnovii Rożnowo, KS-u Gaj Wielki oraz Tęczy Lulin do naszej ligi WZPN przydzielił Rakietę Głuponie, Huragan Michorzewo, Wartę Wartosław oraz Akademię Piłkarską Reissa.

Pierwszy z tych zespołów w sezonie 2013/2014 występował w klasie okręgowej. Zakończył ją z dorobkiem zaledwie 11 punktów, zajmując ostatnie, 14. miejsce. Zawodnicy Rakiety lepiej prezentowali się na własnym boisku, gdzie zdobyli wszystkie swoje punkty (3 zwycięstwa, 2 remisy, 8 porażek). Na wyjazdach zespół przegrał wszystkie 13 meczów. 

Pozostałe 3 drużyny to tegoroczne beniaminki A-klasy. Akademia Piłkarska Reissa wygrała silną grupę B-klasy wyprzedzając Canarinhos Skórzewo oraz Orła Słopanowo. W całym sezonie drużyna straciła zaledwie 4 punkty! Z kolei Warta Wartosław oraz Huragan Michorzewo zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach grupy III poznańskiej B-klasy. Warciarze byli jednak lepsi jedynie o 2 punkty.

Ponadto w naszej grupie znalazły się zespoły dobrze nam znane z sezonu 2013/2014, na czele z Wartą Obrzycko, GKS-em Golęczewo, Tarnovią II Tarnowo Podgórne, Rokitą Rokietnica oraz Rzemieślnikiem Kwilcz. Pełny skład naszej grupy po prawej widoczny jest po prawej stronie.

Wydaje się więc, że tegoroczne rozgrywki będą stały na równie wysokim poziomie, co poprzednie. Celem Szturmu pozostaje niezmiennie walka o awans. By jednak być pewnym awansu musimy okazać się najlepsi spośród wszystkich zespołów. Mimo, że czeka nas trudny sezon, nasza drużyna nie boi się silnej konkurencji. Wręcz przeciwnie - mobilizuje nas to do jeszcze cięższej pracy. Każdy z nas z całą pewnością da z siebie wszystko, a wówczas okaże się, gdzie jest nasze miejsce.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [323]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Reklama

Szturm na Facebooku

Partner medialny

PERYFERIA FUTBOLU

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Szturm Junikowo PoznańWarta Sieraków
Szturm Junikowo Poznań 0:1 Warta Sieraków
2016-09-18, 11:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 6
Nałęcz Ostroróg - Rzemieślnik Kwilcz
Orkan Objezierze - Poznańska 13 Poznań
Suchary Suchy Las - Warta Wartosław
Szturm Junikowo Poznań - Orzeł Słopanowo
KS Sękowo - Złoci Złotkowo
Warta Sieraków - Czarni Każmierz
Warta Obrzycko - Zieloni Gaj Mały

Wyniki

Ostatnia kolejka 5
Rzemieślnik Kwilcz 0:3 Suchary Suchy Las
Złoci Złotkowo 7:1 Nałęcz Ostroróg
Szturm Junikowo Poznań 0:1 Warta Sieraków
Poznańska 13 Poznań KS Sękowo
Orzeł Słopanowo Warta Obrzycko
Zieloni Gaj Mały Orkan Objezierze
Warta Wartosław Czarni Każmierz

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 135, wczoraj: 98
ogółem: 836 856

statystyki szczegółowe