Szturm Junikowo Poznań - strona oficjalna

Strona klubowa

Szturm Junikowo Poznań

Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującego się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce). W sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 zajmowaliśmy wysokie 2. miejsce. Sezon 2015/2016 zakończyliśmy na miejscu 4.

Logowanie

Statystyki drużyny

Aktualności

Podsumowanie przedsezonowych gier kontrolnych

  • autor: dskowronski, 2014-08-14 15:45

Przed sezonem 2014/2015 Szturm rozegrał 5 sparingów. Jak w nich wypadliśmy?

W najważniejszej statystyce odnotowaliśmy 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 1 porażkę. Warto zaznaczyć, że mierzyliśmy się z silnymi przeciwnikami, zatem bilans ten można śmiało uznać za sukces. Wyniki poszczególnych spotkań prezentują się następująco:

Kłos Gałowo 4:4 Szturm Junikowo Poznań
Czarni Czerniejewo 2:3 Szturm Junikowo Poznań
Suchary Suchy Las 3:4 Szturm Junikowo Poznań
Promień Opalenica 6:4 Szturm Junikowo Poznań
Las Puszczykowo 1:3 Szturm Junikowo Poznań

Dwie drużyny naszych przeciwników grają obecnie w klasie okręgowej (Kłos Gałowo oraz Suchary Suchy Las - przyp. red.), zaś pozostałe zespoły występują w A-klasie, jednak w innych niż nasza grupach (Las Puszczykowo spadł do A-klasy po sezonie 2013/2014 - przyp. red.).

Nasz zespół zdobył w grach kontrolnych 18 bramek (3,6 gola/mecz), ale stracił aż 16 (3,2 gola/mecz). Można zatem dojść do wniosku, że o ile nasz atak spisywał się bez zarzutu, o tyle nad obroną musimy jeszcze solidnie popracować. Optymizmem może jednak napawać fakt, iż w ostatnim meczu straciliśmy tylko jedną bramkę.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Szturmu podczas letnich przygotowań był Bartłomiej Sowiński, który zdobył 6 bramek. Ponadto gole zdobywali: Adam Drgas, Krzysztof Kryger, Dawid Skowroński - po 2 oraz Jakub Pawlak, Bartosz Kilan, Arkadiusz Skowroński, Michał Łochyński, Mikołaj Łochyński i Filip Bielecki - po 1 golu.

Do startu sezonu 2013/2014 został już nieco ponad tydzień i zaledwie dwie jednostki treningowe. Jednak nasza drużyna wydaje się być dobrze przygotowana i głodna sukcesów. Dlatego z optymizmem podchodzimy do ropoczynających się rozgrywek i mamy nadzieję, od początku znajdziemy się w grupie drużyn walczących o czołowe lokaty. 

Ligę zainaugurujemy już 24 sierpnia, w niedzielę, na stadionie w Plewiskach. Naszym rywalem będzie beniaminek z Michorzewa. Tydzień później czeka nas wyjazd do Obrowa, a następnie podjemiemy u siebie zespół KS Sarbia.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania!


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [464]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Reklama

Szturm na Facebooku

Partner medialny

PERYFERIA FUTBOLU

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Szturm Junikowo PoznańWarta Sieraków
Szturm Junikowo Poznań 0:1 Warta Sieraków
2016-09-18, 11:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 6
Nałęcz Ostroróg - Rzemieślnik Kwilcz
Orkan Objezierze - Poznańska 13 Poznań
Suchary Suchy Las - Warta Wartosław
Szturm Junikowo Poznań - Orzeł Słopanowo
KS Sękowo - Złoci Złotkowo
Warta Sieraków - Czarni Każmierz
Warta Obrzycko - Zieloni Gaj Mały

Wyniki

Ostatnia kolejka 5
Rzemieślnik Kwilcz 0:3 Suchary Suchy Las
Złoci Złotkowo 7:1 Nałęcz Ostroróg
Szturm Junikowo Poznań 0:1 Warta Sieraków
Poznańska 13 Poznań KS Sękowo
Orzeł Słopanowo Warta Obrzycko
Zieloni Gaj Mały Orkan Objezierze
Warta Wartosław Czarni Każmierz

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 43, wczoraj: 168
ogółem: 850 778

statystyki szczegółowe