Podsumowanie przedsezonowych gier kontrolnych

• autor: dskowronski, 2014-08-14 15:45

Przed sezonem 2014/2015 Szturm rozegrał 5 sparingów. Jak w nich wypadliśmy?

W najważniejszej statystyce odnotowaliśmy 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 1 porażkę. Warto zaznaczyć, że mierzyliśmy się z silnymi przeciwnikami, zatem bilans ten można śmiało uznać za sukces. Wyniki poszczególnych spotkań prezentują się następująco:

Czarni Czerniejewo 2:3 Szturm Junikowo Poznań
Suchary Suchy Las 3:4 Szturm Junikowo Poznań
Promień Opalenica 6:4 Szturm Junikowo Poznań
Las Puszczykowo 1:3 Szturm Junikowo Poznań

Dwie drużyny naszych przeciwników grają obecnie w klasie okręgowej (Kłos Gałowo oraz Suchary Suchy Las - przyp. red.), zaś pozostałe zespoły występują w A-klasie, jednak w innych niż nasza grupach (Las Puszczykowo spadł do A-klasy po sezonie 2013/2014 - przyp. red.).

Nasz zespół zdobył w grach kontrolnych 18 bramek (3,6 gola/mecz), ale stracił aż 16 (3,2 gola/mecz). Można zatem dojść do wniosku, że o ile nasz atak spisywał się bez zarzutu, o tyle nad obroną musimy jeszcze solidnie popracować. Optymizmem może jednak napawać fakt, iż w ostatnim meczu straciliśmy tylko jedną bramkę.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Szturmu podczas letnich przygotowań był Bartłomiej Sowiński, który zdobył 6 bramek. Ponadto gole zdobywali: Adam Drgas, Krzysztof Kryger, Dawid Skowroński - po 2 oraz Jakub Pawlak, Bartosz Kilan, Arkadiusz Skowroński, Michał Łochyński, Mikołaj Łochyński i Filip Bielecki - po 1 golu.

Do startu sezonu 2013/2014 został już nieco ponad tydzień i zaledwie dwie jednostki treningowe. Jednak nasza drużyna wydaje się być dobrze przygotowana i głodna sukcesów. Dlatego z optymizmem podchodzimy do ropoczynających się rozgrywek i mamy nadzieję, od początku znajdziemy się w grupie drużyn walczących o czołowe lokaty.

Ligę zainaugurujemy już 24 sierpnia, w niedzielę, na stadionie w Plewiskach. Naszym rywalem będzie beniaminek z Michorzewa. Tydzień później czeka nas wyjazd do Obrowa, a następnie podjemiemy u siebie zespół KS Sarbia.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania!