W niedzielę inauguracja sezonu!

• autor: dskowronski, 2014-08-22 17:39

Nareszcie! Wakacyjna przerwa dobiega końca, a nasz Szturm wraca na ligowe boiska!

Już w niedzielę o godzinie 11.00 w Plewiskach nasz zespół podejmie Huragan Michorzewo w pierwszym meczu sezonu 2014/2015. Po trudnym okresie przygotowawczym oraz pięciu sparingach wreszcie będziemy mogli zweryfikować formę w meczu o stawkę.

Nasi przeciwnicy to tegoroczni debiutanci A-klasowych boisk. Na ten szczebel rozgrywek drużyna z Michorzewa powraca po 3-letniej nieobecności. Co ciekawe, mieliśmy już okazję zmierzyć się z Huraganem...

Było to w pierwszym sezonie po spadku z A-klasy, zaś dla Szturmu był to drugi sezon w seniorskiej piłce. Był to zarazem sezon, który na Junikowie wspominamy doskonale za sprawą wywalczonego wtedy awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Bezpośrednie pojedynki również możemy zaliczyć do udanych. W rundzie jesiennej na stadionie w Plewiskach pokonaliśmy naszych rywali 5:2. Nie był to jednak łatwy mecz. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis - 2:2. Na początku drugiej połowy udało nam się przetrwać 10-minutowy napór gości, po czym przejeliśmy kontrolę nad spotkaniem. Bramki dla Szturmu zdobyli wówczas zawodnicy, którzy w tę niedzielę również będą mogli pojawić się na boisku - Arek i Maciej Skowrońscy (po dwie) oraz Rafał Drgas. Warto wspomnieć, że dla Rafała było to pierwsze trafienie w barwach Szturmu.

Jeszcze lepiej wypadliśmy w spotkaniu rewanżowym. Szturm dominował od pierwszej do ostatniej minuty i nie pozwolił drużynie Huraganu na zbyt wiele. Wynik 0:7 w pełni oddaje przebieg tamtego spotkania. W wielkiej formie był wówczas Arek Skowroński, który zakończył mecz w 65 minucie, zdobywając do tego momentu 6 bramek. Wynik spotkania ustalił niegrający już z nami Kuba Suchecki. Gospodarze najlepszą szansę na honorowe trafienie mieli w końcówce meczu, kiedy to sędzia podyktował rzut karny. Dobrą interwencją popisał się jednak Michał Maryniak.

Niedzielny mecz będzie zatem okazją do udowodnienia, że powyższe wyniki nie były przypadkiem. Z pewnością czeka nas trudny pojedynek, gdyż goście na pewno pałać będą żądzą rewanżu. Biorąc jednak pod uwagę ciężką pracę, jaką zawodnicy Szturmu wykonali na treningach i sparingach, wierzymy, że inauguracja przebiegnie po naszej myśli. Z pełną determinacją i wolą walki zaczynamy zatem kolejny sezon A-klasy! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! :)