Już w niedzielę początek rundy wiosennej!

• autor: dskowronski, 2015-03-20 11:32

Po żmudnych przygotowaniach, w końcu nadszedł czas, by sprawdzić formę w meczu ligowym!

Okres przygotowawczy to z całą pewnością czas najmniej lubiany przez zawodników. Brak meczów o stawkę, wyczerpujące treningi i mnóstwo potu wylanego, by odpowiednio przygotować się do gry o punkty. Ten okres na szczęście jest już za nami. Pierwsza weryfikacja wykonanej przez nasz zespół pracy nastąpi w niedzielę, kiedy to udamy się do Michorzewa, by zainaugurować rundę rewanżową.

Pierwszy mecz z Huraganem był dość jednostronnym widowiskiem. Szturm zaaplikował rywalom 5 bramek, nie tracąc przy tym żadnej. Gole zdobywali: Bartek Sowiński dwa, Bartek Kilan, Arek Skowroński oraz Adam Drgas.

Zespół z Michorzewa zaliczył słabą rundę jesienną i z pewnością będzie chciał zmazać to złe wrażenie dobrą grą na wiosnę. Czeka nas zatem trudny pojedynek, tym bardziej, że rywale muszą bronić się przed spadkiem. Na chwilę obecną mają na swoim koncie tylko 10 punktów i o 3 "oczka" wyprzedzają Wartę Obrzycko oraz Rakietę Głuponie. Z kolei do Rokity Rokietnica oraz Byków Obrowo tracą także 3 punkty, zatem walka o pozostanie w A-klasie zapowiada się pasjonująco.

W roli gospodarza, Huragan spisywał się w tym sezonie słabo: z 6 meczów wygrał zaledwie 1 i 1 zremisował. Stosunek bramkowy również jest niekorzystny dla naszego niedzielnego rywala i wynosi 8:24. Oznacza to, że w meczach na własnym boisku Huragan jest skuteczniejszy (6 bramek strzelonych na wyjazdach), ale także traci więcej goli (20 bramek straconych na wyjazdach).

Dla wielu drużyn runda wiosenna będzie nowym startem po rozczarowującej pierwszej części sezonu. Do tych ekip należą z pewnością zespoły z Obrzycka, Rokietnicy, Głuponi oraz Michorzewa. Dlatego Szturm musi podejść do spotkania inauguracyjnego z wielką ambicją i determinacją, by podtrzymać dobrą formę z jesieni i nie pozwolić na zniwelowanie swojej punktowej przewagi.

Celem Szturmu będzie oczywiście zajęcie pierwszego miejsca, zatem ważne będzie dla nas każde kolejne spotkanie. Nasza forma w meczach sparingowych nie była zła, ale na pewno stać nas na jeszcze lepszą grę. Miejmy nadzieję, że w meczu ligowym będziemy potrafili wskoczyć na wyższy poziom i pokazać na co nas rzeczywiście stać.

Mecz w Michorzewie w niedzielę o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy.