Dwa mecze do końca sezonu

• autor: dskowronski, 2016-06-08 23:31

Już tylko dwa spotkania dzielą nas od zakończenia kolejnego sezonu w A-klasie.

W dwa najbliższe weekendy Szturm podejmować będzie na własnym boisku Nałęcz Ostroróg oraz GKS Golęczewo. Z pierwszą z tych drużyn przegraliśmy jesienią 2:1, natomiast mecz z Golęczewem został przerwany z powodu zdekompletowania składu gospodarzy i zweryfikowany jako walkower na naszą korzyść.

Mimo to miejsca na tegorocznym podium zostały już przyznane. Ostatecznie Szturm uplasował się tym razem na 3. miejscu. Wczoraj odbyło się spotkanie lidera z wiceliderem, które zakończyło się wynikiem 3:6 dla Sucharów Suchy Las. W ten sposób drużyna spod Poznania utrzymała 7-punktową przewagę nad Szturmem i zapewniła sobie drugie miejsce w rozgrywkach II grupy poznańskiej A-klasy.

O ile w czubie tabeli wszystko jest już jasne, o tyle do ostatniej kolejki trwać będzie arcyciekawa walka o uniknięcie spadku (z naszej grupy spada aż 5 zespołów!). 4 zespoły, które przyszły sezon rozpoczną w B-klasie już znamy. Ostatnie miejsce zagrożone spadkiem mogą jednak zająć jeszcze 4 zespoły! Aktualnie w najgorszej sytuacji jest Rokita Rokietnica, która traci 2 punkty do Czarnych Kaźmierz oraz dwóch Wart: Obrzycko i Wartosław. Będziemy zatem z uwagą śledzić zmagania tych czterech zespołów w dwóch ostatnich kolejkach.