Szturm Junikowo Poznań - strona oficjalna

Strona klubowa

Szturm Junikowo Poznań

Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującego się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce). W sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 zajmowaliśmy wysokie 2. miejsce. Sezon 2015/2016 zakończyliśmy na miejscu 4.

Logowanie

Statystyki drużyny

Aktualności

Dwa mecze do końca sezonu

  • autor: dskowronski, 2016-06-08 23:31

Już tylko dwa spotkania dzielą nas od zakończenia kolejnego sezonu w A-klasie.

W dwa najbliższe weekendy Szturm podejmować będzie na własnym boisku Nałęcz Ostroróg oraz GKS Golęczewo. Z pierwszą z tych drużyn przegraliśmy jesienią 2:1, natomiast mecz z Golęczewem został przerwany z powodu zdekompletowania składu gospodarzy i zweryfikowany jako walkower na naszą korzyść.

Mimo to miejsca na tegorocznym podium zostały już przyznane. Ostatecznie Szturm uplasował się tym razem na 3. miejscu. Wczoraj odbyło się spotkanie lidera z wiceliderem, które zakończyło się wynikiem 3:6 dla Sucharów Suchy Las. W ten sposób drużyna spod Poznania utrzymała 7-punktową przewagę nad Szturmem i zapewniła sobie drugie miejsce w rozgrywkach II grupy poznańskiej A-klasy. 

O ile w czubie tabeli wszystko jest już jasne, o tyle do ostatniej kolejki trwać będzie arcyciekawa walka o uniknięcie spadku (z naszej grupy spada aż 5 zespołów!). 4 zespoły, które przyszły sezon rozpoczną w B-klasie już znamy. Ostatnie miejsce zagrożone spadkiem mogą jednak zająć jeszcze 4 zespoły! Aktualnie w najgorszej sytuacji jest Rokita Rokietnica, która traci 2 punkty do Czarnych Kaźmierz oraz dwóch Wart: Obrzycko i Wartosław. Będziemy zatem z uwagą śledzić zmagania tych czterech zespołów w dwóch ostatnich kolejkach. 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [620]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Reklama

Szturm na Facebooku

Partner medialny

PERYFERIA FUTBOLU

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Szturm Junikowo PoznańWarta Sieraków
Szturm Junikowo Poznań 0:1 Warta Sieraków
2016-09-18, 11:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 6
Nałęcz Ostroróg - Rzemieślnik Kwilcz
Orkan Objezierze - Poznańska 13 Poznań
Suchary Suchy Las - Warta Wartosław
Szturm Junikowo Poznań - Orzeł Słopanowo
KS Sękowo - Złoci Złotkowo
Warta Sieraków - Czarni Każmierz
Warta Obrzycko - Zieloni Gaj Mały

Wyniki

Ostatnia kolejka 5
Rzemieślnik Kwilcz 0:3 Suchary Suchy Las
Złoci Złotkowo 7:1 Nałęcz Ostroróg
Szturm Junikowo Poznań 0:1 Warta Sieraków
Poznańska 13 Poznań KS Sękowo
Orzeł Słopanowo Warta Obrzycko
Zieloni Gaj Mały Orkan Objezierze
Warta Wartosław Czarni Każmierz

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 34, wczoraj: 115
ogółem: 849 803

statystyki szczegółowe