Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującej się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce), ale w sezonie 2013/2014 zajęliśmy wysokie 2. miejsce.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualnoci

Supersnajper Maryna

• autor: kkuzniak, 2010-09-02 15:32

We wczorajszym meczu Pucharu Polski z Antaresem Zalasewo swoje umiejętności strzeleckie miał okazje zaprezentować nasz... bramkarz - Michał Maryniak.

Z powodu kłopotów kadrowych trener Wołoszyn zadecydował, że Maryna dostanie szansę na ustrzelenie co najmniej hat-tricka w tak prestiżowym turnieju. Niestety, z powodu nierównego boiska, a także wciąż niewygodnych nowych korków, Michałowi nie udało się zdobyć gola. Należy podkreślić, że nie jest to pierwszy przypadek w historii Szturmu kiedy to Maryna gra 'w polu'. Można więc powiedzieć, że jest on doświadczonym lisem pola karnego, czego dowodem było kilka sytuacji, w których nasz snajper wykorzystywał swoje boiskowe cwaniactwo celem wywalczenia rzutu wolnego.

Mowiąc poważnie, Maryna potrzebny był w ataku, gdyż do meczu przeciwko Antaresowi przystąpiliśmy bardzo osłabieni. W kadrze meczowej zabrakło naszego najlepszego strzelca - Arka Skowrońskiego, oraz podpory defensywy - Bartka Bzowego (obaj kontuzjowani), zaś wciąż nieuprawnieni do gry są Tomek Chojnicki oraz Mikołaj Kwaśnik. Miejmy nadzieję, że nasza sytuacja kadrowa poprawi się przed najbliższym spotkaniem ligowym z LSZ Wąsowo, które odbędzie się już w sobotę.

autor: ~Chojny 2010-09-02 17:38:51

avatar Uśmiałem się Kondor! :D Nie da się ukryć, że masz talent do pisania:). Tak trzymać!!

Szturm Junikowo PoznańKS Sarbia
Szturm Junikowo Poznań   KS Sarbia