herb Orły Pniewy
Szturm Junikowo Poznań   Orły Pniewy

2015-10-31, 11:00

W 12 kolejce podejmowaliśmy na własnym stadionie zespól lidera – Orły Pniewy. Remis ze Słopanowem w poprzednim meczu wyzwolił w nas dodatkową motywację i rządzę zwycięstwa.

Przez rozpoczęciem meczu minutą ciszy oddaliśmy cześć byłemu prezesowi i darczyńcy klubu – Czesławowi Maryniakowi, który zmarł w miniony czwartek.

Początkowe 5-10 minut gry toczyło się pod dyktando Gości. Mieliśmy problem z wyprowadzeniem piłki i wyjściem z własnej połowy. Po szybkim otrząśnięciu się przejęliśmy inicjatywę i to my prowadziliśmy grę. Stworzyliśmy 2-3 dogodne sytuacje. Trzeba powiedzieć, że Orły miały mnóstwo szczęścia, gdy Rafał Drgas trafił w poprzeczkę. Bramkarz nawet nie drgnął. Innym razem golkiper Orłów uratował swój zespół broniąc na linii instynktownie strzał z niewielkiej odległości.

Jak mawia stare porzekadło - „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”. Błąd w wyprowadzaniu piłki wykorzystali goście z Pniew. Szybką kontrę, pięknym lobem nad bramkarzem, zakończył napastnik Orłów. Rzadko widuje się takie bramki na A-klasowych stadionach. Chwilę później doszło jednak do wyrównania. Strzał zza pola karnego Adama Drgasa sparował bramkarz. Do piłki pierwszy doskoczył Piotr Kwiatkowski i umieścił ją w siatce. Do przerwy nic się nie zmieniło, lecz obiektywnie trzeba przyznać, że to my powinniśmy prowadzić.

W drugiej połowie nasza gra kompletnie siadła. Nie graliśmy już z takim samym polotem, nie potrafiliśmy już stwarzać tak dobrych sytuacji, jak w pierwszej części gry. Z kolei goście wyprowadzali groźne kontry i ich piłkarze znajdywali się w sytuacjach sam na sam. Bardzo dobrze dziś był dysponowany Bartek Kilan i obronił wiele groźnych strzałów.

Niestety w 70 minucie straciliśmy drugą bramkę. Po indywidualnej akcji prawą stroną boiska piłkę dośrodkował skrzydłowy z Pniew. Napastnik dołożył tylko nogę i było 1:2. Do końca meczu Szturm próbował atakować, lecz nie udało się wyrównać.

W meczu z liderem na pewno każdy z nas dał 100% od siebie i walczył do końca. Jednak tym razem to nie starczyło. Zabrakło skuteczności w pierwszej połowie, sytuacji w drugiej części i więcej spokoju w wyprowadzaniu piłki przez obrońców. Jednak nie ma co wskazywać palcem winnych i wytykać sobie nawzajem błędu.

1. Kilan Bartosz
2. Pawlak Jakub