Szturm Junikowo Poznań - strona oficjalna

Strona klubowa

Szturm Junikowo Poznań

Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującego się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce). W sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 zajmowaliśmy wysokie 2. miejsce. Sezon 2015/2016 zakończyliśmy na miejscu 4.

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszy słoneczny dzień zagraliśmy kolejny mecz o mistrzostwo 2 grupy A-klasy. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna Byków Obrowo.

Zanim mecz się rozpoczął, minutą ciszy uczciliśmy śmierć naszego wieloletniego kibica, pana Józefa. Spotkanie, w którym Szturm był zdecydowanym faworytem, rozpoczęło się zgodnie z planem – to my dominowaliśmy i mieliśmy mecz pod pełną kontrolą. Co chwile wyprowadzaliśmy groźne ataki, których niestety nie potrafiliśmy zamienić na bramki. Około 20 minuty, w niewielkiej odległości od pola karnego,  faulowany był jeden z naszych zawodników. Do rzutu wolnego podszedł Krzysztof Kryger i strzałem w tuż przy słupku wyprowadził Szturmowców na prowadzenie. Bramkarz był bez szans, a ten gol dodał nam pewności siebie. Kilka minut później było już 2:0. Jeden z graczy drużyny przeciwnej zablokował strzał ręką i sędzia zdecydował się podyktować kontrowersyjnego karnego. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Dawid Skowroński. Ta bramka ewidentnie podłamała piłkarzy z Obrowa, bo już chwilę później strzeliliśmy na 3:0. Po dobrze wyprowadzonym kontrataku strzał Piotra Kwiatkowskiego rękami obronił… obrońca. W tak ewidentnej sytuacji sędzia podjął jedyną możliwą decyzję – rzut karny i czerwona kartka. Do rzutu karnego znowu podszedł Dawid Skowroński i pewnym uderzeniem w okienko strzelił swojego drugiego gola. Jeszcze przed przerwą udało nam się podwyższyć prowadzenie. Długą diagonalną piłkę świetnie przyjął Bartek Wasielewski i wyłożył ją Rafałowi Drgasowi. Ten dołożył tylko nogę i uderzył obok bezradnego bramkarza. Rafał potwierdza swoją dobrą formę i w drugim meczu z rzędu kończy mecz z bramką. Chwilę później „Lewy” mógł strzelić kolejnego gola, ale trafił w poprzeczkę. Do końca pierwszej połowy już nic się nie zmieniło.

Druga połowa to obraz nędzy i rozpaczy. Od samego początku było widać, że każdy z zawodników ma świadomość wyniku i faktu, że mieliśmy o jednego gracza więcej na boisku. Goście zagęścili środek pola i spokojnie bronili się na własnej połowie. Przy każdej możliwej okazji, długimi piłkami wyprowadzali swojego napastnika, który miał nadspodziewanie dużo miejsca i swobody pod naszą bramką. W ten sposób Obrowianie stworzyli kilka doskonałych sytuacji do zdobycia gola. My natomiast notorycznie popełnialiśmy błędy w wyprowadzaniu piłki, nie potrafiliśmy dokładnie podać na kilka metrów, brakowało też zaangażowania. Po meczu trener wyraził opinię, że tak fatalnych 45 minut jeszcze na oczy nie widział. Puentą naszej postawy po przerwie była bramka dla Byków, która padła po rzucie wolnym w 61 minucie. Soczysty, mocny strzał w samo okienko był nie do obrony.

Mecz, w którym musieliśmy wygrać z niżej notowanym przeciwnikiem – wygraliśmy w stosunku 4:1. Wypada teraz jak najszybciej zapomnieć o tym, co wydarzyło się dziś w Plewiskach i na następne spotkanie (trudna wyprawa do Obrzycka!) przygotować dużo lepszą formę piłkarską. Miejmy nadzieję, że za tydzień znów będziemy mieli powody do radości po końcowym gwizdku sędziego.