Relacja spotkania

KS Sękowo   Szturm Junikowo Poznań

2016-08-28, 12:00

Czas spotkania: 90 min.

Po nieudanej dla nas inauguracji sezonu w Ostrorogu, do Sękowa udaliśmy się w pełni zmobilizowani. Celem były pierwsze w tej rundzie 3 punkty. Gospodarze podyktowali nam jednak trudne warunki.

Początek meczu pokazał w jaki sposób chcą grać obie drużyny. Gracze KS-u próbowali długimi podaniami uruchamiać swoich szybkich napastników. Z kolei Szturm zaczął ten mecz dość głęboko cofnięty i liczył na kontry. Walka toczyła się głównie na naszej połowie i trzeba przyznać, że to gospodarze mieli kilka niezłych sytuacji - brakowało im jednak szczęścia. Do przerwy nie padła żadna bramka.

W szatni trener Wołoszyn zarządził wysoki pressing od początku drugiej połowy. Dało to efekt piorunujący. Szturm stworzył sobie 3 wyśmienite okazję w ciągu dwóch pierwszych minut. Najlepszą z nich zmarnował Mateusz Wieczorek, który dobrze odnalazł się w polu karnym i próbował wykończyć zgranie głową Kamila Wieliczko. Niestety w kolejnych minutach nie udało nam się pójść za ciosem i gra się wyrównała. Na domiar złego, od 63. minuty Szturm musiał radzić sobie w "dziesiątkę" po tym, jak nasz nowy zawodnik Michał Olszewski obejrzał swoją drugą w tym meczu żółtą kartkę. Gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać liczebnej przewagi i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów.

Inne plany mieli jednak nasi zawodnicy, którzy z wielką determinacją walczyli do samego końca. Opłaciło się to w 83. minucie. Wprowadzony w przerwie Norbert Sztylka zgrał piłkę na 16-sty metr do Kamila Wieliczko, a ten bez zastanowienia oddał płaski strzał i wyprowadził nas na prowadzenie.

Ostatnie minuty mijały, a Szturm cofnął się zupełnie pod własną bramkę, ograniczając się jedynie do wybijania piłek z własnej strefy obronnej. W ten sposób udało się dowieźć upragniony rezultat do końca i w szatni mogły zabrzmieć chóralne okrzyki radości.

Choć gra z całą pewnością nie zachwyciła, to trzeba cieszyć się ze zdobytych punktów. Przed nami jednak dużo pracy i już we wtorek rozpoczynamy przygotowania do kolejnego starcia, tym razem z Orkanem Objezierze.

herb Szturm Junikowo Poznań Informacje o kadrze Szturm Junikowo Poznań

1. Wójcik Dominik
2. Wieczorek Mateusz
3. Błażejczak Wojciech  zmiana 80" Nowak Michał