Relacja spotkania

Warta Obrzycko   Szturm Junikowo Poznań

2016-09-11, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym meczu przyszło nam się zmierzyć na wyjeździe z Wartą Obrzycko- zespół ten po 3 kolejkach miał 6 pkt i był u siebie niepokonany. Pogoda nie rozpieszczała- duże słońce i wysoka temperatura nie sprzyjały żadnej z obu drużyn. Mecz rozpoczął się o godzinie 15.00.

Piłkarze Warty Obrzycko grali długą piłką po wymianie kilku podań na własnej połowie. Było to mało skuteczne, gdyż byliśmy ustawieni inaczej niż w ostatnich meczach bardzo dobrze się przesuwaliśmy i mieliśmy pełną kontrolę nad podaniami przeciwnika. Bardzo dobrze Szturmowi wychodziło też rozgrywanie akcji od obrony, co zaowocowało kilkoma próbami ataków.  W 25 minucie grający z lekkim urazem mięśnia Adam Drgas po kilkumetrowym prowadzeniu piłki przymierzył z 25. metra i piłka wleciała w okolicach okienka do bramki.

Piłkarze Szturmu nadal po zdobytej bramce grali „swoje” – cierpliwie przesuwając i czekając na możliwość przejęcia piłki od zawodników Warty, którzy praktycznie cały czas próbowali zaskoczyć Szturm długą piłką. Zagrożenie stworzyli w 30 minucie, gdy zawodnik Warty miał zostawione za dużo miejsca i uderzył z 25 metra. To uderzenie bardzo dobrze jednak obronił Dominik Wójcik. Następnie w 34 minucie podczas zamieszania na prawej stronie boiska na połowie Szturmu, piłkę wybijał grający na środku pomocy Bartek Sowiński. Zrobił to tak umiejętnie, że wyszło z tego znakomite podanie do Marcina Tydy, który został sfaulowany przez bramkarza gospodarzy w polu karnym. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Adam Drgas i była to jego druga bramka w tym meczu. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic ciekawego. Piłkarze Szturmu mieli to spotkanie pod kontrolą.

Na drugą połowę wyszliśmy równie skoncentrowani jak przed rozpoczęciem mając w pamięci mecze, gdzie potrafiliśmy taką przewagę szybko roztrwonić. Niestety na samym początku drugiej połowy Michał Olszewski sfaulował napastnika Warty wychodzącego do piłki i sędzia podyktował rzut wolny i ukarał Michała czerwoną kartką. Decyzja trochę kontrowersyjna, gdyż napastnik sam wpadł na Michała i miał małe szanse na dojście do tej piłki. Od tego momentu nie potrafiliśmy już grać tak dobrze jak w pierwszej połowie i teraz to my ograniczyliśmy się do rzucania długich piłek na Krzysztofa Krygera, który grał na pozycji napastnika. Piłkarze Warty naciskali coraz mocniej, a nam w „10” grało się coraz trudniej. Próbowaliśmy coś strzelić - dobre okazje mieli Krzychu Kryger (jego strzał obronił bramkarz gospodarzy), a także Michał Nowak oraz Kamil Wieliczko, któremu zabrakło centymetrów do trącenia piłki wstrzelonej w pole karne przez Mateusza Jankowskiego.

Wynik 2:0 udało utrzymać nam się do 80 minuty. W tym momencie straciliśmy bramkę i było już 2:1. Taki wynik utrzymał się do 90 minuty, lecz sędzia w wyniku kilku przerw w grze wynikających ze zmian czy skurczy piłkarzy doliczył aż 4 minuty. W drugiej minucie doliczonego czasu piłkarze Warty wznowili grę z autu i przeprowadzili akcję prawą stroną i po podaniu napastnik Warty strzelił piętką bramkę na 2:2. Przy tej akcji wydawało nam się, że był spalony i zbyt wczesne wznowienie gry przez piłkarzy Warty, lecz obrona i tak powinna się lepiej zachować przy tej akcji. Chwilę po wznowieniu sędzia zakończył mecz i remis stał się faktem.

Szkoda straconych dwóch bramek, zwłaszcza, że pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Nie udało nam się dzisiaj wygrać, lecz widać już światło w tunelu i nasza gra wyglądała lepiej niż w ostatnich meczach.

Mateusz Wieczorek

herb Szturm Junikowo Poznań Informacje o kadrze Szturm Junikowo Poznań

1. Wójcik Dominik
2. Kilan Bartosz