Szturm Junikowo Poznań - strona oficjalna

Strona klubowa

Szturm Junikowo Poznań

Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującego się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce). W sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 zajmowaliśmy wysokie 2. miejsce. Sezon 2015/2016 zakończyliśmy na miejscu 4.

Czas spotkania: 90 min.

W drugiej kolejce B-klasy drużyna Szturmu rozegrała wyjazdowe spotkanie w Trzebawiu, z miejscową drużyną Tornada. Zacięty, pełen walki mecz zakończył się remisem 2:2 i oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.

Mecz rozgrywany był przy wyjątkowo, jak na początek września, wysokiej temperaturze, co mocno dawało się we znaki zawodnikom.

Szturm doskonale rozpoczął spotkanie, już w drugiej minucie obejmując prowadzenie. Bartek Bielecki wzślizgiem odebrał piłkę na skrzydle, ruszył wzdłuż linii bocznej, po czym podał w pole karne do świetnie ustawionego Arka Skowrońskiego. Napastnik Szturmu zakręcił zwodem obrońcę Tornada i silnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.

Po mocnym akcencie na początku meczu obraz gry zdominowała walka w środku pola. Obu zespołom udało się skonstruować kilka dobrych akcji, po których interweniować musieli bramkarze. W 30. minucie zawodnicy Tornada zdobyli bramkę, jednak nie została ona znana przez arbitra, ponieważ gracz z Trzebawia był na pozycji spalonej. Sędzia pozostał niewzruszony wobec żywiołowych protestów gospodarzy.

Kilka minut później sytuacja się powtórzyła, kiedy Arek Skowroński wychodził sam na sam z bramkarzem Tornada, po prostopadłym podaniu od Bartka Bieleckiego. Sędzia nie zauważył jednego z zawodników gospodarzy, który 'łamał' linię obrony i, ku niezadowoleniu graczy Szturmu, odgwizdał pozycję spaloną naszego snajpera.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy tempo spotkania nieco siadło, głównie za sprawą zmęczenia, dodatkowo potęgowanego przez upalną pogodę. W 40. minucie zawodnikom Tornada udało się jednak przeprowadzić skuteczny atak, po którym strzelili bramkę 'do szatni'. Środkowy pomocnik gospodarzy długim podaniem z głębi pola znalazł w polu karnym  swojego kolegę z drużyny, który mimo asysty obrońców gości i trudnej pozycji, popisał się pięknym uderzeniem z woleja i wyrównał stan spotkania.

Przerwa dobrze podziałała na zawodników Szturmu, czego dowodem była szybko zdobyta bramka. W 55. minucie Arek Skowroński wystąpił tym razem w roli podającego, obsługując świetnym podaniem Łukasza Mikę, którym stanął 'oko w oko' z bramkarzem Tornada i z zimną krwią, mocnym strzałem w długi róg, wyprowadził drużynę z Poznania na prowadzenie.

Stracona bramka pobudziła graczy z Trzebawia, którzy szukali okazji do ponownego wyrównania rezultatu. Ich wysiłek przyniósł efekt w 70. minucie. Wrzucona z autu piłka została przedłużona poza pole karne, gdzie przyjął ją gracz Tornada, po czym dośrodkował na długi słupek. Tam na futbolówkę czekał już pomocnik z Trzebawa i z najbliższej odległości wbił ją głową do siatki.

Mimo wysiłków obu drużyn wynik nie uległ już zmianie. Duża w tym zasługa bramkarza gospodarzy, który po strzałach Marcina Muszyńskiego i Arka Skowrońskiego popisywał się doskonałymi interwencjami. Swoje sytuacje mieli w końcówce spotkania również zawodnicy Tornada, jednak żadnej nie wykorzystali, miedzy innymi dzięki dobrym interwencjom debiutującego na pozycji stopera Rafała Drgasa, który wytrzymał ciążąca na nim presję i rozegrał świetne spotkanie.

Mecz w Trzebawiu był wyrównany, ale podział punktów nie zadowolił chyba żadnej z drużyn. Dziękujemy gospodarzom za spotkanie pełne walki, rozegrane w duchu fair-play i pozbawione niepotrzebnych złośliwości czy brutalnych zagrań.

W grze Szturmu, w porównaniu do spotkania 1. kolejki, widoczna była znaczna poprawa stylu. Pozostaje mieć nadzieję, że za tydzień rozegramy jeszcze lepszy mecz i w końcu zdobędziemy nasze pierwsze 3 punkty.