Relacja spotkania

Szturm Junikowo Poznań   Huragan Michorzewo

2011-09-11, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

Spora dominacja Szturmu była widoczna już od pierwszego gwizdka sędziego. Nasz zespół konstruował szybkie i składne akcje, po których bramkarz gości wielokrotnie wykazywał się sporym refleksem. Golkiper Huraganu musiał jednak szybko skapitulować, kiedy około 10. minuty padł pierwszy gol dla poznaniaków. Jego autorem był Arek Skowroński, który dopadł do piłki odbitej przez obrońców rywala i umieścił ją w siatce z najbliższej odległości. W tej sytuacji asystę zaliczył Maciej Skowroński, który chwilę wcześniej oddał mocne uderzenie na bramkę gości. 10 minut później było już 2:0. Wszystko za sprawą Rafała Drgasa, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach naszego zespołu. Rafał wykończył dośrodkowanie Macieja Skowrońskiego z rzutu wolnego, a całe zadanie ułatwili mu obrońcy Huraganu, wśród których zabrakło właściwej komunikacji. Wydawać by się mogło, że zespół mający tak dużą przewagę i, w dodatku, prowadzący dwoma bramki, spokojnie będzie wykrozystywał kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Nic z tych rzeczy. Podczas gdy Szturm nieskutecznie ostrzeliwał bramkę przeciwników, gracze Huraganu przeprowadzili dwie akcje, po których doprowadzili do remisu. Najpierw napastnik rywali dopadł do prostopadłego podania i mocnym strzałem z ostrego kąta zdobył bramkę kontaktową, a zaraz po nim ze swojej szansy skorzystał jego kolega, który został całkowicie nie kryty w naszym polu karnym. Tym samym, do przerwy, zamiast kilkubramkowego prowadzenia Szturmu, kibice musieli zadowolić się zaledwie remisem.

Druga część meczu wyglądała podobnie jak pierwsza, jednak zanim nasz zespół zdążył ogarnąć się po wyjściu z szatni, goście przeprowadzili kilka zaskakujących akcji, po których mogli objąć prowadzenie. Najgroźniejszymi z nich były: rzut wolny z 16 metrów, po którym piłka odbiła się od słupka bramki Szturmu oraz dwie sytuacje sam na sam, nie wykorzystane przez napastników Huraganu.  Po okresie lekkiej dominacji przeciwników, do głosu znowu powróciliśmy my. Konsekwentnie staraliśmy się stwarzać sobie szanse na ponowne wyjście na prowadzenie, ale w większości z nich brakowało nam skutecznego wykończenia lub po prostu szczęścia. W końcu, około 75. minuty, nadeszła jednak ta chwila, kiedy mogliśmy cieszyć się z trzeciego, zdobytego tego dnia gola. Swoje trafienie zaliczył Maciej Skowroński, który dobił mocne uderzenie z dystansu Filipa Bieleckiego, odbite przed siebie przez bramkarza z Michorzewa. Był to kluczowy moment tego meczu, bowiem można było odnieść wrażenie, że ciężki kamień spadł z serca wszystkich piłkarzy Szturmu. Nasza drużyna ponownie kontrolowała przebieg spotkania, czego efektem były dwie kolejne bramki, strzelone w końcowych minutach niedzielnej konfrontacji. Dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu, Maciej Skowroński mógł dopisać sobie drugiego gola w tym sezonie, zaś w doliczonym czasie gry efektowną akcję całego zespołu sfinalizował nasz supersnajper, Arek.

Należy zaznaczyć, że nasza wygrana mogła być bardziej okazała. Gdybyśmy jednak wykorzystali wszystkie sytuacje, które stworzyliśmy sobie dzisiaj w Plewiskach, sędziemu mogłoby zabraknąć miejsca w protokole pomeczowym. Z jednej strony świadczy to o dobrej grze Szturmu, z drugiej strony zwraca uwagę na naszą wysoką nieskuteczność. Powinniśmy skupić się również na wyeliminowaniu dziecinnie prostych błędów w defensywie, w wyniku których po raz kolejny straciliśmy kompletnie niepotrzebne bramki. Niemniej jednak, cieszmy się z wyniku i pierwszych trzech punktów w obecnych rozgrywkach. Oby tak dalej!

Na koniec wyróżnienia. Po pierwsze, dla Rafała Drgasa, który nie dość, że rozegrał kolejne świetne spotkanie, to jeszcze zdobył swojego pierwszego gola dla Szturmu. Po drugie, dla Krzysztofa Piotrowskiego, dzisiejszego debiutanta. Krzychu wprowadził bardzo dużo pewności w nasze szeregi obronne, rządził i dzielił w swoim polu karnym, a jako stoper był praktycznie nie do przejścia. I po trzecie, dla całego zespołu za walkę od pierwszej do ostatniej minuty, pomimo upałów rodem z Afryki. Tak trzymać, panowie.

Informacje o kadrze Szturm Junikowo Poznań

1. Kuźniak Konrad
2. Pińczak Piotr  zmiana 45" Bielecki Bartosz
3. Piotrowski Krzysztof
4. Skowroński Dawid  zmiana 45" Przywarty Norbert
5. Chojnicki Tomasz
6. Drgas Rafał bramka
7. Muszyński Marcin  zmiana 30" Woźniak Tymon
8. Bielecki Filip  (1 asysta)  zmiana 80" Suchecki Jakub
9. Mika Łukasz
10. Skowroński Maciej bramka bramka  (3 asysty)
11. Skowroński Arek bramka bramka

Prezentacja graficzna składu drużyny Szturm Junikowo Poznań

Pińczak Piotr
Bielecki Bartosz
Skowroński Dawid
Przywarty Norbert
Skowroński Maciej
Skowroński Arek
Mika Łukasz
Muszyński Marcin
Woźniak Tymon
Kuźniak Konrad
Chojnicki Tomasz
Bielecki Filip
Suchecki Jakub
Piotrowski Krzysztof
Drgas Rafał

Komentarzy [6]

autor: ~dawidzio6 2011-09-11 18:59:19

avatar brawo Panowie! moje gratulacje. oby teraz bylo nam juz z gorki:)

autor: ~Filip 2011-09-11 19:11:36

avatar dzięki za walkę i pokazanie charakteru. i jedziemy dalej:)

autor: ~Lewy 2011-09-11 20:10:05

avatar Z tym świetnym spotkaniem to bym nie przesadzał... Czekamy na trening strzelecki :D Pozdro!

autor: ~Kfahura 2011-09-12 10:41:20

avatar GRATY Panowie!! Pierwsze zwycięstwo w sezonie, teraz już będzie z górki:D To pewnie obecność Pana Prezesa zadziałała tak mobilizująco;) Widzimy się w środę!! POZDRY!!

autor: ~PREZES Szturmu 2011-09-13 10:05:48

avatar dzięki Panowie teraz już wiadomo że nie mogę nigdzie wyjeżdżać teraz już będzie dobrze bo jestem pozdrawim

autor: ~WIT 2011-09-13 15:17:13

avatar Gratuluje zwycięstwa, pozdrawiam życząc kolejnych sukcesów.