Szturm Junikowo Poznań - strona oficjalna

Strona klubowa

Szturm Junikowo Poznań

Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującego się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce). W sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 zajmowaliśmy wysokie 2. miejsce. Sezon 2015/2016 zakończyliśmy na miejscu 4.

Czas spotkania: 90 min.

Spora dominacja Szturmu była widoczna już od pierwszego gwizdka sędziego. Nasz zespół konstruował szybkie i składne akcje, po których bramkarz gości wielokrotnie wykazywał się sporym refleksem. Golkiper Huraganu musiał jednak szybko skapitulować, kiedy około 10. minuty padł pierwszy gol dla poznaniaków. Jego autorem był Arek Skowroński, który dopadł do piłki odbitej przez obrońców rywala i umieścił ją w siatce z najbliższej odległości. W tej sytuacji asystę zaliczył Maciej Skowroński, który chwilę wcześniej oddał mocne uderzenie na bramkę gości. 10 minut później było już 2:0. Wszystko za sprawą Rafała Drgasa, dla którego było to debiutanckie trafienie w barwach naszego zespołu. Rafał wykończył dośrodkowanie Macieja Skowrońskiego z rzutu wolnego, a całe zadanie ułatwili mu obrońcy Huraganu, wśród których zabrakło właściwej komunikacji. Wydawać by się mogło, że zespół mający tak dużą przewagę i, w dodatku, prowadzący dwoma bramki, spokojnie będzie wykrozystywał kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Nic z tych rzeczy. Podczas gdy Szturm nieskutecznie ostrzeliwał bramkę przeciwników, gracze Huraganu przeprowadzili dwie akcje, po których doprowadzili do remisu. Najpierw napastnik rywali dopadł do prostopadłego podania i mocnym strzałem z ostrego kąta zdobył bramkę kontaktową, a zaraz po nim ze swojej szansy skorzystał jego kolega, który został całkowicie nie kryty w naszym polu karnym. Tym samym, do przerwy, zamiast kilkubramkowego prowadzenia Szturmu, kibice musieli zadowolić się zaledwie remisem.

Druga część meczu wyglądała podobnie jak pierwsza, jednak zanim nasz zespół zdążył ogarnąć się po wyjściu z szatni, goście przeprowadzili kilka zaskakujących akcji, po których mogli objąć prowadzenie. Najgroźniejszymi z nich były: rzut wolny z 16 metrów, po którym piłka odbiła się od słupka bramki Szturmu oraz dwie sytuacje sam na sam, nie wykorzystane przez napastników Huraganu.  Po okresie lekkiej dominacji przeciwników, do głosu znowu powróciliśmy my. Konsekwentnie staraliśmy się stwarzać sobie szanse na ponowne wyjście na prowadzenie, ale w większości z nich brakowało nam skutecznego wykończenia lub po prostu szczęścia. W końcu, około 75. minuty, nadeszła jednak ta chwila, kiedy mogliśmy cieszyć się z trzeciego, zdobytego tego dnia gola. Swoje trafienie zaliczył Maciej Skowroński, który dobił mocne uderzenie z dystansu Filipa Bieleckiego, odbite przed siebie przez bramkarza z Michorzewa. Był to kluczowy moment tego meczu, bowiem można było odnieść wrażenie, że ciężki kamień spadł z serca wszystkich piłkarzy Szturmu. Nasza drużyna ponownie kontrolowała przebieg spotkania, czego efektem były dwie kolejne bramki, strzelone w końcowych minutach niedzielnej konfrontacji. Dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu, Maciej Skowroński mógł dopisać sobie drugiego gola w tym sezonie, zaś w doliczonym czasie gry efektowną akcję całego zespołu sfinalizował nasz supersnajper, Arek.

Należy zaznaczyć, że nasza wygrana mogła być bardziej okazała. Gdybyśmy jednak wykorzystali wszystkie sytuacje, które stworzyliśmy sobie dzisiaj w Plewiskach, sędziemu mogłoby zabraknąć miejsca w protokole pomeczowym. Z jednej strony świadczy to o dobrej grze Szturmu, z drugiej strony zwraca uwagę na naszą wysoką nieskuteczność. Powinniśmy skupić się również na wyeliminowaniu dziecinnie prostych błędów w defensywie, w wyniku których po raz kolejny straciliśmy kompletnie niepotrzebne bramki. Niemniej jednak, cieszmy się z wyniku i pierwszych trzech punktów w obecnych rozgrywkach. Oby tak dalej!

Na koniec wyróżnienia. Po pierwsze, dla Rafała Drgasa, który nie dość, że rozegrał kolejne świetne spotkanie, to jeszcze zdobył swojego pierwszego gola dla Szturmu. Po drugie, dla Krzysztofa Piotrowskiego, dzisiejszego debiutanta. Krzychu wprowadził bardzo dużo pewności w nasze szeregi obronne, rządził i dzielił w swoim polu karnym, a jako stoper był praktycznie nie do przejścia. I po trzecie, dla całego zespołu za walkę od pierwszej do ostatniej minuty, pomimo upałów rodem z Afryki. Tak trzymać, panowie.