Szturm Junikowo Poznań - strona oficjalna

Strona klubowa

Szturm Junikowo Poznań

Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującego się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce). W sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 zajmowaliśmy wysokie 2. miejsce. Sezon 2015/2016 zakończyliśmy na miejscu 4.

Czas spotkania: 90 min.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Gra się układała, wymienialiśmy sporo podań, w efekcie których goście wyglądali na zagubionych. W kilku dogodnych okazjach strzeleckich brakowało nam jednak skuteczności, jak w przypadku strzału Adriana Bednarskiego z bliskiej odległości, po którym piłka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką. Świetną sytuację na objęcie prowadzenia mieliśmy już parę minut później, ale, po szybkiej wymianie z klepki, minimalnie pomylił się Rafał Drgas. Otwierającego gola zdobyliśmy dopiero w 20. minucie, ku zaskoczeniu wszystkich, po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkował Maciej Skowroński, a jego brat - Arek, nie miał żadnych problemów ze skierowaniem futbolówki głową do siatki. W dalszych fragmentach pierwszej połowy wciąż długo utrzymywaliśmy się przy piłce, a zawodników Patrii od straty kolejnych goli uratował ich bramkarz, który kilkakrotnie efektownie interweniował. Drużyna z Buku praktycznie ani razu nie zagroziła naszej bramce - ich ataki były przerywane przez defensywę Szturmu, która w pierwszych 45 minutach prezentowała się bardzo pewnie.

W drugiej połowie Szturm oddał nieco inicjatywę przyjezdnym, co spowodowało, że w nasze szeregi wkradło się sporo nerwowości. Patria największe zagrożenie stwarzała po rzutach rożnych oraz wolnych, których w okolicach naszego pola karnego było sporo. My staraliśmy się konsekwentnie grać swoje, jednak w wielu akcjach brakowało nam ostatniego, celnego podania. Pomimo tego, kilka razy byliśmy bliscy podwyższenia prowadzenia, ale uderzenia m.in. Tomka Chojnickiego oraz Arka Skowrońskiego nieznacznie mijały bramkę rywali. Najdogodniejszą okazję do zdobycia drugiego gola wypracowaliśmy po szybkiej i składnej akcji, ale dobrego, prostopadłego podania nie wykorzystał wspomniany wcześniej Arek - nasz najlepszy snajper przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem z Buku. Brak skuteczności oraz zbytnie ograniczenie się do działań defensywnych zemściło się na nas w samej końcówce spotkania. Gracze Patrii oddali wtedy swój pierwszy i jedyny w tym meczu celny strzał w kierunku bramki Szturmu, który od razu zamienili na gola. W tej sytuacji źle interweniował nasz bramkarz, który stratę bramki może zaliczyć na swoje konto. W końcowych minutach mieliśmy jeszcze ostatnią szansę na zdobycie wygrywającego trafienia, jednak uderzenie Macieja Skowrońskiego w świetnym stylu po raz kolejny "wyciągnął" bramkarz rywali.

Z jednej strony powinniśmy cieszyć się ze zdobycia cennego punktu, z drugiej strony mamy świadomość, że był to mecz "do wygrania". Jednak nie ma co się załamywać - w końcu przed nami jeszcze 16 kolejek. Za tydzień zagramy z Orłami Plewiska i miejmy nadzieję, że wtedy pójdzie nam lepiej.