Szturm Junikowo Poznań - strona oficjalna

Strona klubowa

Szturm Junikowo Poznań

Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującego się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce). W sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 zajmowaliśmy wysokie 2. miejsce. Sezon 2015/2016 zakończyliśmy na miejscu 4.

Czas spotkania: 90 min.

Sobotnie spotkanie zaczęło się nietypowo, gdyż na boisku, oprócz sędziego znajdowało się.... 21 zawodników. Wszystko przez to, że Okoń nie uzbierał pełnej kadry na mecz w Plewiskach i był zmuszony grać przez 90 minut o jednego zawodnika mniej. Jak się później okazało, miało to katastrofalny skutek dla drużyny z Sapowic.

Mimo ogromnej przewagi Szturmu, który od pierwszego gwizdka kontrolował grę i długo utrzymywał się przy piłce, na pierwszego gola trzeba było czekać do 25. minuty. Szturm na prowadzenie wyprowadził Maciej Skowroński, obsłużony podaniem przez swojego starszego brata - Arka. Trzy minuty później role się odwróciły - dogrywał Maciej, a bramkę zdobył Arek. Sześć minut później było już 3:0 - pojedynek główkowy w środku pola wygrał Tymon Woźniak, Adrian Bednarski przedłużył piłkę do Arka Skowrońskiego, który w pięknym stylu ograł obrońcę gości i mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Okonia. Jeszcze przed przerwą wynik spotkania podwyższył Adrian Bednarski, który mocnym strzałem zdobył swoją 8. bramkę w sezonie. Chwilę później arbiter odgwizdał koniec pierwszej połowy.

Do drugiej połowy spotkania Szturm przystąpił bez zmian. Obraz gry nieco się wyrównał, ale piłkarze Okonia nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji. W 62. minucie Arek Skowroński skompletował swojego hattricka, wbijając piłkę z najbliższej odległości, po podaniu wzdłuż linii bramkowej Macieja Skowrońskiego. Zgodnie z powiedzeniem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, piłkarze Szturmu nie przestali nękać obrony i bramkarza gości, czego efektem było dwa kolejne trafienia, autorstwa Macieja Skowrońskiego i Kuby Myszkowskiego (brawo za debiutancką bramkę!).

W końcówce goście próbowali wykorzystać rozluźnienie w szeregach Szturmu i stworzyli sobie kilka sytuacji, jednak zabrakło w nich skuteczności, lub dobrze interweniowała defensywa Szturmu.

Ważnym akcentem meczu był występ Marcina Muszyńskiego, który z powodów zdrowotnych podjął decyzję o zakończeniu kariery. 'Muszy' dziękujemy za wszystkie mecze rozegrane w barwach Szturmu, będzie nam Ciebie brakowało na boisku ;)

Po spotkaniu z Okoniem Szturm może dopisać do swojego ligowego dorobku kolejne cenne punkty, co pozwala nam z optymizmem przygotowywać się do kolejnego meczu, który rozegramy w Wojnowicach z miejscowym Ogrolem, w niedzielę 23 października.