Szturm Junikowo Poznań - strona oficjalna

Strona klubowa

Szturm Junikowo Poznań

Szturm Junikowo Poznań jest drużyną piłkarską, która powstała w 2001 roku na jednym z poznańskich osiedli - Junikowie,  znajdującego się nieopodal stadionu Lecha Poznań. Od momentu założenia, zespół brał udział w turniejach organizowanych w Poznaniu i okolicach. Mamy na koncie wiele sukcesów, m.in. wygrane kilkukrotnie Grand Prix Poznania na boiskach osiedla Chrobrego. Od 2007 roku braliśmy udział w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych WZPN. W sezonie 2007/08 zajęliśmy w niej 5. miejsce, zaś sezon 2008/09 zakończyliśmy na 1. miejscu, jako mistrzowie Ligi. Od sezonu 2010/11 Szturm występował w III grupie wielkopolskiej B-klasy. W debiutanckim sezonie zajął 3. miejsce w grupie. W kolejnym sezonie Szturm nie miał sobie równych i zdobył tytuł mistrzowski. Od sezonu 2012/2013 klub występuje w rozgrywkach A-klasy. Pierwszy sezon przyniósł duże rozczarowanie (11. miejsce). W sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 zajmowaliśmy wysokie 2. miejsce. Sezon 2015/2016 zakończyliśmy na miejscu 4.

Czas spotkania: 90 min.

Jeżeli ktoś przed meczem rzucił okiem na ligową tabelę, mógł od razu stwierdzić, że Szturm będzie czekało trudne zadanie. Drużyna Byków Obrowo traciła do nas zaledwie trzy punkty, a ich wysoka bramkostrzelność kazała podchodzić do rywala z szacunkiem.

W pierwszych minutach spotkania oba zespoły grały z pewną rezerwą, nie podejmując prób szaleńczych ataków. Wraz z upływem czasu Szturm zaczął przeważać, przeprowadzając swoje akcje w bocznych rejonach boiskach. Nasi szybcy skrzydłowi - Adam Drgas i Krzychu Kryger - robili dużo "wiatru" na skrzydłach, dzięki czemu kilkakrotnie stworzyliśmy sobie niezłe okazje pod bramką gości.

Bramka otwierająca wynik spotkania padła jednak po stałym fragmencie gry. Bramkarz ekipy z Obrowa "wypluł" piłkę uderzoną przez Macieja Skowrońskiego z rzutu wolnego, około 25 metrów od bramki. Do futbolówki najwcześniej doskoczył Arek Skowroński i wpakował ją do siatki.

Zdobycie bramki pobudziło szturmowców do częstszych ataków, co szybko przyniosło oczekiwany rezultat. Świetnym podaniem krzyżowym został obsłużony Adam Drgas, który łatwo poradził sobie z obrońcą gości i z bliska pokonał bramkarza.

Przy wyniku 2:0 wydawało się, że Szturm pójdzie za ciosem, co wynikało także z obrazu gry. Bramkę zdobyli jednak goście, po strzale z dystansu jednego z zawodników z Obrowa. W tej sytuacji zbyt bierną postawą wykazali się nasi obrońcy zostawiając rywalowi zbyt wiele miejsca i czasu, dzięki czemu mógł on oddać precyzyjny strzał przy słupku.

Piłkarze Byków za wszelką cenę dążyli do wyrównania wyniku, ale dobrze spisywała się nasza formacja defensywna, która skutecznie rozbijała ataki gości. W ostatniej akcji pierwszej połowy zadaliśmy rywalowi kolejny cios. Po raz kolejny nie popisał się golkiper drużyna z Obrowa, który nie poradził sobie z pozornie łatwym dośrodkowaniem Krzyśka Krygera. Niepewną interwencję bramkarza wykorzystał Arek Skowroński, zaliczając jednocześnie drugie trafienie w meczu. Zawodnicy drużyny przeciwnej reklamowali faul na bramkarzu, jednak sędzia pozostał niewzruszony i uznał gola, kończąc jednocześnie pierwszą część spotkania.

Na początku drugiej połowy Szturm chciał uspokoić grę i cierpliwie czekać na nadarzające się okazje do podwyższenia rezultatu. Atakując wysoko rywali narażaliśmy się na kontry, co skwapliwie wykorzystali przeciwnicy. Spod linii bocznej jeden z obrowian wycofał piłkę na 16. metr, gdzie przejął ją jego kolega z drużyny. Mimo ofiarnej interwencji obrońcy Szturmu piłka znalazła drogę do siatki i po raz kolejny wynik meczu był stykowy.

Nie chcąc narażać się na kolejne szybkie akcje gości szturmowcy długo rozgrywali piłkę na własnej połowie, czekając na błąd w ustawieniu rywali. Czwarta bramka dla naszego zespołu padła po dobrym przejęciu piłki po aucie bramkowym rywali. Główkowy pojedynek w środku boiska wygrał Rafał Drgas, a piłka trafiła pod nogi Arka Skowrońskiego, który stanął oko w oko z bramkarzem Byków i ze stoickim spokojem posłał piłkę do siatki.

Strata gola wyraźnie podłamała gości, którzy kilka minut później stracili również jednego ze swoich graczy. Obrońca Byków w iście siatkarskim stylu zatrzymał piłkę zmierzająca do Arka Skowrońskiego, który w tej sytuacji ponownie wyszedłby na czystą pozycję strzelecką. Sędzia nie miał wyjścia i musiał usunąć zawodnika z boiska za zagranie ręką i przerwanie korzystnej akcji Szturmu.

Od tego momentu rozpoczęła się egzekucja rywala w wykonaniu szturmowców, którzy dobrze wykorzystywali rozluźnienie w szykach obronnych Byków. Kolejne bramki padały w krótkich odstępach czasu, a na listę strzelców wpisali się ponownie Adam Drgas, Arek Skowroński (dwukrotnie) oraz Maciej Skowroński. Po zdobyciu przez Szturm ósmego gola sędzia chciał chyba skrócić męki Byków i zakończył spotkanie.

Efektowne zwycięstwo nad Bykami Obrowo potwierdziło wysoką formę Szturmu, który może się pochwalić najwyższą ilością strzelonych bramek spośród wszystkich drużyn w naszej grupie. Prawdziwy test czeka nas w przyszłą niedzielę, kiedy udamy się na spotkanie z aktualnym liderem rozgrywek - Zielonymi Lubosz. Mamy nadzieję, że dzięki swojej dobrej postawie w tym meczu, będziemy mogli napisać: "Mamy lidera!".

herb Byki Obrowo Informacje o kadrze Byki Obrowo

1. Maryniak Michał
2. Bielecki Bartosz ??ta kartka  zmiana 78" Bielecki Filip  (1 asysta)
3. Kryger Krzysztof  (2 asysty) ??ta kartka
4. Skowroński Dawid  zmiana 85" Schwarz Adam
5. Dudek Kuba  zmiana 67" Kwiatkowski Piotr
6. Drgas Rafał  (1 asysta)
7. Łochyński Maciej ??ta kartka
8. Kilan Bartosz
9. Skowroński Maciej bramka bramka  (2 asysty)
10. Skowroński Arek bramka bramka bramka bramka  (1 asysta)  zmiana 82" Bocianowski Przemysław